[av_section min_height=” min_height_px=’500px’ padding=’default’ shadow=’no-shadow’ bottom_border=’no-border-styling’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=’scroll’ bottom_border_style=’scroll’ scroll_down=” id=” color=’main_color’ custom_bg=” src=” attach=’scroll’ position=’top left’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ video_mobile_disabled=” overlay_enable=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

وبلاگ

چگونه محتوای جذاب برای وبلاگ بنویسیم؟

برای نوشتن مقاله و گذاشتن آن در وبلاگ باید چندین مسئله را رعایت کنید تا به موردی که مد نظر تان هست، دست یابید.

خود را جای مخاطب بگذارید..

همیشه سعی کنید برای نوشتن یک متن خودتان را جای مخاطب بگذارید. تا مقاله دلخواه خود را بدست بیاورید.

اگر شما از یک موضوعی خوشتان آمد و شروع به خواندن مطلب کردید، ولی از لحن نوشته شده خوش تان نیامده است، مطمئنا ادامه متن را نخواهید خواند. لحن نوشتن در یک متن خیلی بر روی خواننده تاثیر خواهد گذاشت.

شما باید این را در نظر بگیرید که برای چه مخاطبی این مطالب را می خواهید بنویسید. مخاطب شما زن یا مرد هستند؟ نوجوان یا بزرگسال هستند؟ تمام این ها را در نظر بگیرید و بر اساس این موارد شروع به نوشتن کنید.

فکر تان را درگیر مسائل دیگر نکنید…

موقع نوشتن بهتر است ذهنتان را آماده کنید و به موضوع اصلی فکر کنید و تمام موضوعات فرعی که به ذهنتان خطور می کند را دفع کنید. اگر فکرتان بازتر باشد ایده وخلاقیت بیشتری  به ذهنتان خطور خواهد کرد.

موضوعات خود را دسته بندی کنید…

قبل از آنکه  شروع به نوشتن کنید بهتر است موضوعات مورد نظر خودتان برروی یک کاغذ و آنها را دسته بندی کنید و بر اساس این موضوعات شروع به نوشتن کنید.

 اگر موضوعات را از قبل بدانید مطمئنا در مورد موضوع فکر می کنید. ایده و خلاقیت های جدید به ذهنتان خواهد رسید و شما موقع نوشتن از آنها استفاده خواهید کرد.

همیشه  روند نوشتن خود ر ا تعیین کنید..

قبل از شروع به نوشتن کلماتی که می خواهید در مقاله هایتان استفاده کنید را در یک برگه جداگانه وارد کنید. سپس آنها را در متنی که می خواهید استفاده کنید.

مانند اینکه شما  می خواهید یک مقاله در مورد چگونه عکاسی چیدمان انجام دهیم.؟

عکاسی

چیدمان

چگونه عکاسی چیدمان انجام دهیم.؟

این کار باعث تمرکز شما در مورد موضوع خواهد شد.

وبلاگ

تیتر نویسی به خوبی انجام دهید…

اولین موردی که خوانندگان در یک مقاله به آن توجه می کنند، تیتر آن مقاله است. هر چقدر هم مقاله خوب نوشته شده باشد اما تیتر خوبی نداشته باشد، مقاله خوانده نخواهد شد.

سعی کنید از کلماتی که مخاطب را جذب می کند استفاده کنید اما بصورت افراطی کار نکنید.

مقدمه  مقاله خود را عالی بنویسید..

 از ابتدای کار شروع به نوشتن مقدمه نکنید. ابتدا مقاله خود را بنویسید بعد از آن شروع به نوشتن کنید. مقدمه خود را پر بار بنویسید تا زمانی که خواننده  آن را می خواند، مفهوم نوشته را کاملا متوجه شوید. اگر مقدمه کاملا جذاب نوشته نشود، بعد از آنکه خواننده مقدمه را بخواند و به نظرش جذاب نیاد از سایت خارج می شوند و به سراغ مقالات مشابه دیگر می روند.

نوشته های اصلی را ساختار بندی کنید…

بعد از آنکه مقدمه مقاله را نوشتید حالا نوبت نوشتن متن اصلی هست که بنویسید، متن خود را طولانی نویسید، پاراگراف بندی کنید و برای هر پاراگراف یک تیتر قرار بدهید.

زمانی که شروع به نوشتن می کنید بصورت مداوم اینکار را انجام ندهید، از عنوان های مناسب هم استفاده کنید تا خواننده را خسته نکند. عنوان ها باعث خواهد شد تا خوانندگان  کسل نشوند و مطلب را رها نکنند.

در یک مسیر حرکت کنید..

مطالب گوناگون در متن خود استفاده نکنید. موضاعات مختلف درون متن نیاورید تا محتوای شما بهم ریخته نشود. در آخر هم به نتیجه مطلوبتان دست پیدا نکنید. در یک مسیر حرکت کنید اما طوری ننویسید که برای خواننده جذاب نباشد.

از عکس های جذاب استفاده کنید…

اگر مطالب طولانی شود برای خواننده کسالت بار است. بهتر است چندین عکس مرتبط با متن خود استفاده کنید تا خواننده را ترغیب به خواندن کند. اینگونه مطالب طولانی برای خواننده خسته کننده نیست.

نتیجه گیری عالی بنویسید..

در نتیجه گیری با کلمات کلیدی موثر کاری کنید که در ذهن مخاطب بمانید. شما برای تعامل با مشتری خواهید توانست به خواننده درخواست کنید اگر از مطلب برایشان جذاب است ، آن را به اشتراک بگذارد.

قبل از انتشار مطلب را ویرایش کنید..

بعد از آنکه متن خود را کامل نوشته اید، شروع به ویرایش کنید و تمام غلط های املائی و دستوری آن را برطرف کنید. زمانی که خواننده آن مطلب را می خواند برایش جذاب به نظر نرسد.

بعد از ویرایش انتشار دهید..

ویرایش را که انجام دادین و هیچ گونه غلط املائی وجود نداشت؛ شروع به انتشار مطلب خود در وبلاگ  کنید. منتظر کامنت ها مثبت از سمت مخاطبین خود باشید.
[/av_textblock]

[/av_section]