[av_section min_height=” min_height_px=’500px’ padding=’default’ shadow=’no-shadow’ bottom_border=’no-border-styling’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=’scroll’ bottom_border_style=’scroll’ scroll_down=” id=” color=’main_color’ custom_bg=” src=” attach=’scroll’ position=’top left’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ video_mobile_disabled=” overlay_enable=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

محتوای آموزشی

محتوای آموزشی

محتوا به مجموعه ای از تصاویر، فیلم، متن،صدا  گفته خواهد شد، اگر این محتوا برای یاد دادن یک موضوع  به افراد صورت بگیرد به آن محتوای آموزشی گفته می شود.

محتوای آموزشی در چندین سطوح مختلف تدریس خواهد شد.  افراد براساس نیاز خود باید انتخاب کنند چه نوع محتوای را نیاز دارند.

محتوای آموزشی لبه منظور آموزش دادن  یک موضوع یا یک مطلب به یک فرد خواهد بود، این آموزش باید خیلی روان و قابل فهم در نظر گرفته شود.

محتوای آموزشی باید قابل فهم و ساده برای یادگیرنده باشد. برای درک بهتر مطالب باید از تصاویر، صدا ، ویدئو هم استفاده شود.

برای آموزش دادن باید مطالبی را مطرح کنیم که نیازها و سوالاتی که در ذهن مخاطب هست را برطرف کند. علاوه بر تمام اینها کسی که مطالب را به دیگران ارائه می دهد باید فن بیان قوی  و سطح علمی بالای برای توضیح دادن مطلب داشته باشد.

اگر کسی که می خواهد مطالب را ارائه دهد، از سطح معلومات بالای برخوردار نباشد مطمئنا نخواهد توانست مفهوم را به مخاطب خود برساند. زمانی که مخاطب متوجه موضوع نشود، مطمئنا ارزش محتوا هم از بین خواهد رفت.

برای ساختن یک محتوای آموزشی موارد زیر راغ درنظر بگیرید:

  • برطرف کردن نیازها و سوالات  یادگیرنده
  • قابل سنجش
  • ساختار مناسب
  •  قابل ارزیابی
  • مفهوم سازی در محتوا
  • تعیین ملاک های آموزشی
  • برطرف کردن سوالات
  • توسعه و بهبود کیفیت  آموزش
  • فراهم کردن ارزیابی مطالب دیگر آموزش

برای تولید محتوای آموزشی این را در نظر بگیرم که افراد به سه طریق  شنیداری،بصری، جنبشی … مطالب را یاد خواند گرفت.

اگر محتوای آموزشی را طوری تهیه کنید که از این سه طریق استفاده کنند بالاترین بازدهی را خواهید داشت.

در آموزش دادن به افراد بهتر است که ازلوازم جانبی برای رساندن مفهوم استفاده کنیم.  لوازم همانند رایانه، ویدئو پروژکتور،…

محتوای آموزشی باید که براساس سطوح  یادگیری افراد مختلف تنظیم شود. از واژگانی سنگین که قابل درک کردن برای مخاطب نیستند استفاده نکنیم.

آموزش باید بصورت مثال محور توضیح داده شود تا مطالب قالب درک برای افراد باشد. نباید محتوا بگونه ای باشد که افراد فقط تمایل به حفظ کردن مطلب داشته باشند باید کاملا مفهومی بیان شود تا مخاطب  آنرا درک کند.

محتوای آموزشی

اگر شما محتوای آموزشی تولید می کنید بهتراست تمام موارد بالا را برای تولید محتوای آموزشی در نظر بگیرید. بدین صورت خواهید توانست ، مخاطب را به محتوای آموزشی خود جذب کنید. همچنین باعث افزایش فروش دیگر محصولات خود خواهید شد.

در چند دهه اخیر، بیشترین سود را کسانی که تولید محتوای آموزشی انجام داده اند، بدست آورده اند. درصورتی  جمله قبل صحت پیدا می کند که محتوای آموزشی ، قابل فهم برای مخاطب تولید شود. براساس سطوح سنی افراد تولید محتوا صورت گیرد. از اشخاصی برای آموزش دادن استفاده کنید که فن بیان قوی و تجربه کافی برای تدریس داشته  باشند.

محتوای سبز،  تولید محتوای آموزشی براساس نیازهای مخاطب شما انجام خواهد داد.

شما همین الان خواهید توانست  سفارش تولید محتوای خود را انجام دهید.
[/av_textblock]

[/av_section]